Językiem Dziecka

Strona główna » NAUKA JĘZYKÓW » Uczymy się języka angielskiego!

Uczymy się języka angielskiego!

Reklamy

Jako że stworzenie Centrum Językowo-Turystyczne Językiem Dziecka, a więc biura podróży i szkoły językowej, oferującej wycieczki edukacyjne dla dzieci, do czegoś zobowiązuje, postanowiliśmy przedstawić Wam grę planszową do nauki w języku angielskim 🙂 Dzięki niej Wasze dzieci nauczą się nazw zwierząt właśnie w tym języku.

Zasady gry są niezwykle proste. Rzucamy kostką do gry i chodzimy po polu tyle oczek, ile maluszek wyrzuci. Wówczas na głos wymawiamy z nim nazwę zwierzątka w języku angielskim i opowiadamy (najlepiej także w tym języku), gdzie żyje, co je i jakie odgłosy wydaje zwierzę.  Najlepszy efekt będzie, gdy razem z dzieckiem będziemy na przemian wymawiać nazwę zwierzęcia i odgłos, jaki wydaje, albo zachowanie je charakteryzujące, np. fish [fɪʃ] – ryba -> ściągamy policzki i wypuszczamy raz po raz powietrze ->  fish [fɪʃ] – ryba -> ściągamy policzki i wypuszczamy raz po raz powietrze itd.

Korzyści ze stosowania tej gry są ogromne. Dziecko nie tylko uczy się nazw zwierząt w języku angielskim, dowiaduje się o nich wielu ciekawych informacji  przekazanych przez rodzica/opiekuna, ale także wykonuje ćwiczenia logopedyczne. Polecamy!

szkoła językowa dla dzieci białystok

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

%d blogerów lubi to: