Językiem Dziecka

Strona główna » NOWORODEK » Jaka gra zwiększy inteligencję dziecka?

Jaka gra zwiększy inteligencję dziecka?

Reklamy

Rodzice często zastanawiają się, jak najlepiej wspomóc dziecko w jego rozwoju intelektualnym. Eksperci są zdania, że pewne typy gier mogą pomóc dzieciom. Są to np. gry w karty czy gdy planszowe. Ale najlepsze podobno są klocki lego.

Choć może trudno w to uwierzyć, to wiele badań wskazuje na to, że znaczna część inteligencji dziecka jest „dziedziczona”. Ale oczywiście nie jest to rozsądzającym czynnikiem. Inteligencja to nie tylko zdolność gromadzenia wiedzy, ale także rozumienia pojęć i wydarzeń. Mózg dziecka rozwija się na przestrzeni czasu i w tym czasie rodzic może mu na wiele sposobów w tym rozwoju pomóc.

biuro podróży BiałystokGra klockami lego może być prawdziwym wyzwaniem dla dzieci w każdym wieku. Lego rozbudzają wyobraźnię dziecka i jego ciekawość. Badania wskazują na to, że gra klockami oddziałuje na proces rozwoju mózgu dziecka i sprzyja przyswajaniu informacji z otoczenia, jak również pomaga w rozwijaniu umiejętności motorycznych.

Piękno gry klockami lego tkwi w tym, że jest to gra dla wszystkich grup wiekowych. Dla niemowląt i najmłodszych jest Lego Duplo, złożone z dużych, łatwych w obsłudze i montażu elementów, sprzyjających godzinom twórczej zabawy. Dla nieco starszych dzieci (2+) przeznaczono bardziej skomplikowane zestawy, np. Bricks&More, które pokazują dziecku więcej możliwości doboru części, ale nadal są to części na tyle duże, aby dziecko mogło się nimi bawić bezpiecznie, bez zagrożenia zakrztuszenia czy połknięcia klocka.

Dla starszych dzieci (10+) przygotowano jeszcze bardziej skomplikowane zestawy. Wiele z nich jest tematycznych, opartych na wątkach, np. superbohaterów, księżniczek, Władcy Pierścieni czy Gwiezdnych Wojnach. Zatracając się w ulubionych filmach czy działaniach, dzieci mogą godzinami rozwijać pewne umiejętności. Jako rodzice/opiekunowie pozwólcie dziecku wybrać odpowiednie dla niego lego, a następnie obserwujcie aktywność swoich maluszków, ich grę, dzięki czemu możecie lepiej zrozumieć ich szczególny styl uczenia się.

Gry lego pozwalają dzieciom lepiej zrozumieć otoczenie, środowisko, w którym żyją, i pozwalają im zobaczyć, jak nim manipulować, a więc tworzyć, i je zrozumieć. biuro podróży białystokTworzenie budowli z lego daje dziecku poczucie własności, panowania nad swoimi kreacjami, co z kolei pomaga w rozwoju twórczych standardów i wykształcenia lepszego poczucia dużego obrazu (aktu świata w ogóle). Dowiadywanie się, jak każdy kawałek przypasować do kawałka, i zdanie sobie sprawy z tego, jak wiele mogą wspólnie stworzyć, może być cennym wyzwaniem dla mózgu dziecka.

Dzieci, które grają w klocki lego, nabierają pewności siebie, stają się bardziej świadomi w grupach rówieśniczych – fizycznie i kulturalnie. Rozwijają umiejętności społeczne, umieją się zachować odpowiednio do sytuacji i wchodzić w poprawne interakcje z innymi ludźmi.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

%d blogerów lubi to: